Hakkında saksıda domates

Eleştiri dönemde zait veya yoksul sulama vürutmeyi ahestelatır ve kaliteyi bozar. Damla sulama yöntemiyle uygun sulama suyu nicelikından %15 azaltılmasında randıman kaybı %20 önında olmaktadır.

Kemre: Organik sertifikalı gübrelerden kullanmanız önerilir. Bunun yerı düzen sıvı haldeki bitki iaşe düzenleyicileri bile maslahatinize yarayacaktır. Kompost oluşturarak da bitkiniz sinein kullanabilirsiniz. Üstelik böylelikle evsel atıklarınızı da değerlendirmiş olursunuz.

• Domates yetiştiriciliğinde nöbet arası ve silsile üzeri bırakılacak aralıklar çeşidin sırık veya mahal çeşidi oluşuna, büyüme ve yayılma kuvvetine, arazi şartlarına ve kuruluşlacak hizmet sorunlerinin elle veya makineli olarak kuruluşlmasına göre değişir. Ülkemiz şartlarında düzen araları nokta domateslerinde 80-125 cm, gizemık çeşitlerinde 75 cm, saf üzeri mesafeler ise vaziyet çeşitlerinde 60 cm, sırık çeşitlerinde ise 50 cm olarak buzakılmalıdır.

Saksıları oda sıcaklığında, doğruca güneş almayan bir yerde tutun. Tohumlar çıkıncaya denli azca az sulayın. Fideler büyüyünce küçük saksılara cebin. Ferah güneş saha bir yerde bir hafta kadar sarplendirin. Havaların ısınmasıyla müşterek balkona alabilirsiniz.

Saksıda Sutaş Kaybını Önlemek derunin dünyalıkç-pomza taşı-veya perlit kullanın.Domates bitkisi en fazla potasyuma ihtiyaç duyar.Bu Kâr dökümü bağırsakin gereklidir.

ülke: Öncelikle safi toprak gerçekleştirme etmelisiniz. Maraza, zararlı böcekler ve yabani ot çitndırmayan bir türap almalısınız.

Yaprak uçları sararır ve nekrozlar oluşur. Simtomlar henüz sonra yaprak kenarına ve meyan damara akıllıca yayılır

Saksı yetiştiriciliğinde derince bir saksı seçin. Saksının 3 te birini rantabl bahçe toprağı ile doldurup domates fidesini buraya dikin. Bitki gelişip gübreleme devri gelince,organik kemre karıştırdığınız bostan toprağını saksınıza yavaş yavaş ekleyin. Her seferinde domatesiniz yeni eklediğiniz Bakın ne buldum toprağa kök salacak ve saçdürüst kökler taze gübreyi henüz abat alacaktır.

Plastik malçlama kara rutubetini tuttuğundan limonluk içerisinde rutubete destelı olarak gelişen mantari ve bakteriyel emrazın yayılmasını önlemektedir (Mildiyö kabil).

Her insanın bahçeli bir evi olmayabilir. Bahçeli bir evi olanlar da gün sorunundan dolayı bahçeleriyle ilgilenemiyor olabilirler. Oysa çabucak her insanın değersiz bile olsa bir balkonu var. Münasebet balkonunuzu minik bir bahçeye çevirmeyesiniz ki?

Kompost bozulmuş uzvi öz. Lütfen toprağı iyileştirmek midein kendi azık özelliklerini yükseltmenin fantastik bir yolu.

Fide dikiminden itibaren uz yanmış çiftlik gübresi, bütün üretim boyunca azotlu gübreler, meyveler fındık büyüklüğünü aldıktan sonrasında haftalık dönemlerle potasyumlu gübreler verilmelidir.

ve ekincilik teşkilatlarının tavsiyeleri ile çiftlik gübresi ve fosforlu kemre taban gübresi olarak verilmektedir.

Domates bitkilerinde cisim ve büyüme noktaları bayağı gevrek dokulardır. İpe iktibas ve sarma fiillemlerinde bunların yaralanmamasına nazarıitibar edilmelidir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında saksıda domates”

Leave a Reply

Gravatar